сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 17
home Познати

Поранешниот сопруг на Снежана Савиќ доби близнаци во својата 76-та година! По разводот се оженил со 30 години помлада актерка

Поранешниот сопруг на Снежана Савиќ доби близнаци во својата 76-та година! По разводот се оженил со 30 години помлада актерка

Прославената актерка и пејачка Снежана Савиќ има ќерка Анита со режисерот и сценарист Драгослав Лазиќ.

Двајцата беа во брак и по неколку години заеднички живот, секој тргна по својот пат.

Лазиќ е во брак со актерката Драгана Туркаљ 20 години, а на 76-годишна возраст има близнаци, ќерката Искра и синот Лазар. Драгослав и Драгана се венчаа во Корачица, во куќата на нивниот кум, славниот актер Велимир – Бата Живојиновиќ.

Во 2003 година следеше црковна венчавка во манастирот Златенац во близина на Свилајнац. Долго време тие посакуваа да имаат заеднички потомци, што им се случи пред само неколку години.

Коронавирус