сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 78
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ фатен во јавност со новата девојка (ФОТО+ВИДЕО)

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ фатен во јавност со новата девојка (ФОТО+ВИДЕО)

По разводот на Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал, пејачката беше снимена со нејзиниот партнер со кого и раскина, а сега е фатен и Мустафа со новата девојка.

Имено, Мустафа е фатен како шета низ градот со една русокоса девојка.

Меѓутоа, пејачката не е потресна поради тоа, како што вели таа е фокусирана на нејзините синови.

„Мустафа и јас сме пријатели, повеќе не ми е сопруг, па така не ме погодува со кого ќе биде фотографиран“ изјави Јаховиќ за турските медиуми.

Еве како изгледа новата девојка на Мустафа.

ИЗВОР: ВИСТИНА.МК

Коронавирус