петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 2
home Познати

Поранешниот сопруг Дарко Лазиќ може да сонува за неговото богатство: Еве што и купи свршеникот на Ана Севиќ (ФОТО)

Поранешниот сопруг Дарко Лазиќ може да сонува за неговото богатство: Еве што и купи свршеникот на Ана Севиќ (ФОТО)

Фолк пејачката Ана Севиќ и нејзиниот свршеник Даниел Недељковиќ купиле стан од 290.000 евра, пишуваат српските меидуми.

Парот купил четирисобен стан во центарот на Белград, а по неговото средување планираат да го издаваат.

„Уште додека Ана беше бремена, тие разгледуваа станови по Белград. Тој многу работи и не се расфрла со пари, затоа успеа да заштеди, па одлучи да купи стан на името на Ана. Прво, Ана му кажа дека би било подоборо да почекаат да заврши пандемијата, но рече да не се грижи за финансии бидејќи на време започнал да штеди“, вели извор за „Српски телеграф“.

„Заедно разгледуваа активни градилишта, па одлучија да купат стан во самиот центар“, вели изворот и додава дека веќе дале капар за станот.

„Цената по квадрат изнесува 2.200 евра, а по негово завршуваше планираат да го издаваат. Не планираат да се селат и да ја менуваат локацијата, туку да го издаваат“, вели изворот.

Пејачката и нејзинот свршеник не се огласија по повод овие пишувања.

Коронавирус