четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 205
home Познати

Поранешниот на Анастасија стана татко – неколку пати ќе го прочитате името кое му го даде на бебето за да ви станат нештата појасни (ФОТО)

Поранешниот на Анастасија стана татко – неколку пати ќе го прочитате името кое му го даде на бебето за да ви станат нештата појасни (ФОТО)

Синот на генералниот директор на Црвена ѕвезда, Ѕвездан Терзиќ, Коста и неговата сопруга Валентина станаа родители по втор пат.

Валентина се породи утрово и на свет донесе машко дете.

Бебето според српските медиуми е оценето со сите највисоки оценки при породувањето, а родителите на наследникот му дадоа и старо словенско име.

Станува збор за уникатното име Видак, кое е настанато од латинскиот збор „вита“ што значи живот.

Инаку во медиумите овие денови е актуелна и Маша Терзиќ, сестрата на Коста која исто така се шпекулира дека е бремена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Masa Terzic (@mashaterzic)

Двајцата се прославија во јавноста со врските со братот и сестрата Ражнатовиќ, Маша му беше девојка на Вељко, додека Коста и беше момче на Анастасија.

Најнови вести

Коронавирус