петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Поранешната свршеница на Кличко претепана на денот на вљубените- кога полицијата ги слушнала нејзините зборови се стаписала (ФОТО)

Поранешната свршеница на Кличко претепана на денот на вљубените- кога полицијата ги слушнала нејзините зборови се стаписала (ФОТО)

Актерката Хејден Панетијер (30) на денот на вљубените била нападната од своето момче, колегата Брајан Хикерсон (31).

Полицијата го уапсила поради семејно насилство, откако поранешната вереница на боксерот Владимир Кличко (43) го обвинила дека ја удрил со дланката во лице.

Нападот го пријавиле нивните соседи кои виделе како актерот шета низ дворот откако таа го исфрлила од куќата. Полицајците известиле дека Панетијер имала црвено и отечено лице како и гребаница на раката.

– Го уби Господ во мене – викала актерката во моментот кога се појавила полицијата. Брајан врескал дека „не сака да биде обвинет за некакви сра*а, но не кажал дали ја удрил Хејден.

Ова не е првпат актерката да биде нападната од насилниот партнер. Полицијата пред само девет месеци го уапси Хикерсон, бидејќи ја нападнал Хејден.

По првиот инцидент кој се случил пред неколку месеци, тие се видени заедно само две недели откако Брајан добил забрана да и се приближува.

Коронавирус