вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 31
home Познати

Поранешната сопруга на Глоговац објави необичен статус

Поранешната сопруга на Глоговац објави необичен статус

Поранешната сопруга на актерот Небојша Глоговац, Мина Глоговац, објавила необичен статус на својот профил во август минатата година.

Тоа е и последната јавно достапна фотографија на сликарката, на која е прикажана ограда покрај пешачка патека, на која е испишан графитот “Džaba ti sedmo nebo, volim te više!”.

За кого и да бил наменет графитот, јасно е денеска како се интерпетира.

Мина и Небојша биле во складен брак 18 години, а и по разделбата останале блиски.

Со Мина се венчал 1996 година на 28 години, а кум им бил Војин Ќетковиќ.

Коронавирус