петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 203
home Познати

ПОРАНЕШНАТА СОПРУГА И СЕГАШНАТА ДЕВОЈКА НЕ СЕ ДЕЛЕА ОД КОВЧЕГОТ- Погребан Џеј, меѓу нив и познатиот пејач кој му е зет а беа скарани!

ПОРАНЕШНАТА СОПРУГА И СЕГАШНАТА ДЕВОЈКА НЕ СЕ ДЕЛЕА ОД КОВЧЕГОТ- Погребан Џеј, меѓу нив и познатиот пејач кој му е зет а беа скарани!

Легендарниот српски пејач Џеј Рамадановски денеска беше погребан во алејата на великаните на гробиштата во Белград.

Семејството не можеше да ја сокрие тагата и солзите, а меѓу нив беа и поранешната сопруга и сегашната девојка на Џеј како и зетот за ќерка Адил кој се шпекулираше дека не се во добри односи.

Foto: Novosti online

 

Во капелата како што пишуваат српските медиуми биле една до друга двете сопруги на пејачот, со едната има деца, а со другата поминал доста време од својот живот.

Од колегите први дојдоа пејачката Мина Костиќ и Џани.

Најнови вести

Коронавирус