среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 65
home Познати

Поранешната Мис на Македонија откри дека е бремена по втор пат

Поранешната Мис на Македонија откри дека е бремена по втор пат

Поранешната Мис на Македонија, Стефани Борсова која ја понесе титулата за најубава девојка во 2010 година, повторно е бремена, а убавата вест ја откри за српската Хепи телевизија. Стефани после изборот за Мис се омажи, роди син и се повлече од јавноста.

Денес води мирен живот со своето семејство во Сремска Митровица. Сега е сопственичка на една од најпопуларните слаткарници во Митровица и неодамна стана и сопственичка на кафуле во истиот град.

Коронавирус