петок, 9. декември 2022. Вести денес: 185
home Познати

ПОРАНЕШНАТА МАНЕКЕНКА ВО ПРЕГРАТКИТЕ НА 90-ГОДИШНИОТ МИЛИЈАРДЕР: Никој не верува дека се заљубени, а тие уживаат (ФОТО)

ПОРАНЕШНАТА МАНЕКЕНКА ВО ПРЕГРАТКИТЕ НА 90-ГОДИШНИОТ МИЛИЈАРДЕР: Никој не верува дека се заљубени, а тие уживаат (ФОТО)
ФОТО: Профимедиа

Некогаш една од најбараните манекенки, 64-годишната Џери Хал, последните шест години во врска е со медиумскиот тајкун Руперт Мурдок, кој што во март оваа година наполни 90 години.

Многумина се уште се чудат на нивнатаврска и не веруваат во нивната љубов, но тие им пркосат на сите трачеви и уживаат во врската.

ФОТО: Профимедиа

Хал и Мурдок верридбата ја објавија во јануари 2016 година, а разликата од 25 години никогаш не им претставувала проблем. Истата година се венчаа, а сите информации поврзани со нив будно ги следеше „Тајмс“, инаку чиј сопственик е токму Руперт.

Парот заедно го поминува секој слободен момент и патуваат кога и да им се пружи прилика. Последната година поради возраста на двајцата и предизиканата пандемија од коронавирусот биле повнимателни, но сепак знаеле да се одлучат да отпатуваат на некое егзотично место.

ФОТО: Профимедиа

Qatar 2022