понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 92
home Познати

Поранешната македонска пејачка се огласи по потресот во Мелбурн: Едвај стигнав до вратата, очигледно сум заборавила што е земјотрес (ФОТО)

Поранешната македонска пејачка се огласи по потресот во Мелбурн: Едвај стигнав до вратата, очигледно сум заборавила што е земјотрес (ФОТО)

Поранешната македонска пејачка од дуото близначки Маријана и Росана, која долги години живее во Австралија, утрово со потресен статус ја пренесе веста за силниот земјотрес во Мелбурн.

-Јак земјотрес во Мелбур. До толку без исплашена од звуците, тресењето, паѓањето на сликата од ѕидот, едвај и дојдов до вратата. По се изгледа сум заборавила што е земјотрес, напиша пејачката.

Инаку сестрите Маријана и Росана пред речиси 30 години беа едни од најпопуларните пејачки во земјава, а нивните хитови се уште се вртат на радио станиците и денес.

Локални избори 2021