сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 130
home Познати

Поранешната ѕвезда на Реал ја изневерил жената со нејзината најдобра пријателка – ги фатила во спалната соба, а за нејзиниот потег зборуваат сите

Поранешната ѕвезда на Реал ја изневерил жената со нејзината најдобра пријателка – ги фатила во спалната соба, а за нејзиниот потег зборуваат сите

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и репрезентативец на Аргентина, Фернандо Гаго се најде во центар на с*кс-скандал.

Сопругата го фатила Гаго во спалната соба од нивната семејна куќа со нејзината најдобра пријателка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fernando Gago (@fergago5oficial)

Гизела Дулко, поранешна тенисерка, била шокирана поради тоа што љубовницата на нејзиниот сопруг, Вероника била нејзина голема пријателка, а нивните деца оделе заедно во училиште.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gisela Dulko (@giseladulko)

Сега е јасно дека Гаго по деценија брак ќе се раздели од Гизела, која тешко ќе помине преку ваква болна измама.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gisela Dulko (@giseladulko)

Двајцата се без коментар, а сопругата на поранешниот фудбалер на Реал наводно ги запишала децата во друго училиште.

Жизела и Фернандо беа во брак од 2011 година, времето кога Гаго играше во Реал Мадрид, за тоа време парот доби и три деца, а неговата сопруга беше 26 тенисерка на светот завршувајќи ја кариерата во 2012 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gisela Dulko (@giseladulko)

Коронавирус