вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 167
home Познати

Поранешната девојка на Саша Ковачевиќ два дена плаче поради неговата нова песна

Поранешната девојка на Саша Ковачевиќ два дена плаче поради неговата нова песна

Поранешната девојка на српскиот пејач Саша Ковачевиќ непрекинато плаче веќе два дена поради неговата нова песна „Преварена“.

Ковачевиќ пред два дена го промовираше својот нов спот и песна „Преварена“. Новиот спот на Саша беше снимен во Мароко, а според текстот на песната слободно може да се заклучи дека е посветена токму на неговата поранешна девојка Јована.

Според некои српски медиуми, Јована откако ја слушнала песната не престанала да плаче, инаку поранешната на Саша во моментов е бремена.

Но се поставува и прашањето како оваа песна ќе се одрази на неговата врска со Зорана.

Инаку Ковачевиќ денес во арената „Борис Трајковски“ подготвува два опол часаовен спектакл.

 

Коронавирус