понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 30
home Познати

Поранешната девојка на Ѓоковиќ го фати бидермаерот на свадба, а кога ќе видите како беше облечена ќе полудите (ФОТО)

Поранешната девојка на Ѓоковиќ го фати бидермаерот на свадба, а кога ќе видите како беше облечена ќе полудите (ФОТО)

Има дваесет и три години, а веќе е мега популарна на социјалните мрежи каде води моден на еден начин моден блог.

Овој викенд Настасија Стошиќ беше на свадба кај ќерката на познатиот поранешен српски фудбалер Пикси, а таа ја имаше честа да го фати и бидермаерот.

Станува збор за поранешната водителка и модел која живее во странство веќе неколку годни, а тоа што го поврзува неа и семејството Ѓоковиќ е тоа што таа пред седум години беше во врска со братот на тенисерот Новак Ѓоковиќ, Ѓорѓе Ѓоковиќ.

Инаку фановите на социјалните мрежи „полудеа“, по нејзиниот стајлинг и изглед.

Коронавирус