недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Поради трагедијата во домот нема да присуствува на свадбата- оваа жена ја одби поканата од Цеца, но еве што им испрати на младите

Поради трагедијата во домот нема да присуствува на свадбата- оваа жена ја одби поканата од Цеца, но еве што им испрати на младите

Вдовицата на Шабан Шалиќ денеска требаше на присуствува на свадбата на синот на Цеца и тоа по покана на пејачката.

Меѓутоа поради тоа што се уште нема поминато година дена од смртта на Шабан Шаулиќ таа се одлучила да не дојде на венчавката на деценијата.

А поради овој факт таа уште рано утрово на младите им испратила честитка и подарок со што и посакала среќен брак на младите од семејството Шаулиќ.

Коронавирус