петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 16
home Познати

Поради само еден стих плачеме секој пат на овој хит: Марина Туцаковиќ само за овие неколку зборови заработила 100 илјади евра

Поради само еден стих плачеме секој пат на овој хит: Марина Туцаковиќ само за овие неколку зборови заработила 100 илјади евра

Веќе со децении важи за една од најдобрите текстописци на овие простори, па затоа многумина пејачи често доаѓаат на нејзината врата.

Марина Туцаковиќ до сега има напишано безброј хитови, кои и донесоа брдо пари низ годините наназад.

Пејачката Неда Украден во врска со Туцаковиќ неодамна раскажа една анегдота во врска со нејзиниот хит од осумдесеттите години „Зора је“.

-Песната ми ја напиша покојниот Ѓорѓе Новковиќ со кого неколку пати се скаравме околу насловот на истата. Прво ја нарековме „Јован зора је“, па потоа „Милан зора је“, а потоа конечното име „Зора је“, раскажува Украден.

Таа вели дека потоа и се јавила на Марина која напишала само еден стих, а тоа е „Суза је из ока кренула“, а неа овој стих и донесе преку 100 илјади евра.

Коронавирус