понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Поради моите големи гради тој никогаш не е под стрес: Коментарот на сопругата на хрватскиот голман стана хит на интернет (ФОТО)

Поради моите големи гради тој никогаш не е под стрес: Коментарот на сопругата на хрватскиот голман стана хит на интернет (ФОТО)

Ива Аливовиќ сопругата на некогашниот репрезентативец на ракометната селекција на Хрватска Мирко овие денови е во центарот на вниманието откако сподели несекојдневен коментар на сметка на своите гради.

Имено медиумите во регионот го „ископаа“ нејзиниот коментар од ноември 2019 година кога споделила вест со наслов дека „пипкањето“ на градите го смалува стресот за 60 проценти.

-Тогаш мојот Мирко никогаш нема стрес какви „гради“ има дома, напиша Ива со смешно смајли.

Инаку парот е во брак од 2010 година и има три деца.

Во продолжение погледнете зошто таа навистина споделила ваков коментар на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

@ivana_juric_design @ivana_juric_nina

A post shared by Iva-Mirko Alilović (@ivamirko) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Iva-Mirko Alilović (@ivamirko) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Iva-Mirko Alilović (@ivamirko) on

 

View this post on Instagram

 

#Slijinovjencanje

A post shared by Iva-Mirko Alilović (@ivamirko) on

Коронавирус