четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 1
home Познати

Поради бујните гради: Гавазова прави прекршок додека вози ама кој полицаец би ја казнил кога ќе го види ова! (фото)

Поради бујните гради: Гавазова прави прекршок додека вози ама кој полицаец би ја казнил кога ќе го види ова! (фото)

Фолк пејачката Сузана Гавазова е една од оние жени кои одлично се снаоѓаат зад воланот, а со професија каква што ја има таа, едноставно мора да вози и да си го олесни функционирањето.

Но пејачката има еден проблем кога се вози или ја возат, а истиот го предизвукуваат нејзините бујни гради.

И повеќе од јасно е дека сигурноста на пат е најважна, а Гавазова се труди да ги почитува правилата, барем делумно, колку може или колку и дозволува обемот.

Но, според некои од нејзините најнови фотографии на кои вози, може да се види дека раскошната предница не баш и дозволува да биде коректна во сообраќајот и целосно безбедна.

Имено, од приложеното може да се забележи дека сигурносниот појас таа не може да го врзува преку градите. Па за да не ја стега,  и да не и создава непријатнот, Сузе едниот дел од појасот го спушта под градите, па врзана е само кај пределот на стомакот.

Само… се прашуваме како ли таа би му објаснила на полицаец кој ќе ја сопред за пропустот, но и дали тој би и напишал казна покрај ваквата глетка!

Извор: vistina.com.mk

Најнови вести

Коронавирус