среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 59
home Познати

Популарната пејачка во модрици и болки заврши на Ургентен

Популарната пејачка во модрици и болки заврши на Ургентен

Популарната пејачка Билја Крстиќ се соочи со неочекуван проблем и тоа само два дена пред големиот концерт кој бил закажан во Љубљана.

Пејачката паднала среде подземен тунел во Белград.

-Уживав во прошетка низ градот и во желба побрзо да стигнам до Белград, тргнав кон подземен тунел. Тоа беше кобна одлука. Воопшто не забележав дека доле има решетки, нозете ми се заглавија, паднав како свеќа. За среќа не скршив ништо, но ја удрив брадата и коленото. Не сакав да ризикувам, па веднаш отидов на Ургентен. Ми пружија прва помош, па отидов на гостување во телевизија. Ги замолив шминкерите да ми ја сокријат модрицата, бидејќи брадата почна да синее, признала Билја.

Подоцна е утврдено дека болката се проширила, но тоа не ја спречило да се упати кон Словенија и да одржи одличен концерт.