вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Познати

Популарната актерка од „С*ксот и градот“: Серијата ми го загорчи животот и ми донесе болест

Популарната актерка од „С*ксот и градот“: Серијата ми го загорчи животот и ми донесе болест

Серијата „С*ксот и градот“ на на 6 јуни 1998 година на емитувањето на својата прва епизода ја гледаа милиони гледачи ширум светот. Со текот на времето, стана култ, а последната епизода беше емитувана во февруари 2004 година, а многу фанови сè уште се посветени на гледањето репризи. Повторно и повторно

Затоа, не е изненадувачки што публиката сепак ја поистоветува популарната актерка Сара Џесика Паркер со Кери Бредшо. И таа е свесна за тоа. Иако, ако го погледнеме реално, Сара и Кери имаат нешто заедничко. Модата е дефинитивно неопходен дел од нивниот живот, па Сара Џесика Паркер сега е сопственик на голем број свои бутици низ Америка.

Сепак, популарната актерка откри дека улогата со која се здобила со огромна слава и популарност го чинела нејзиното здравје, за што денес треба да се грижи. За тоа се виновни високите потпетици што ги носи на секој сет од оваа серија.

– Лекарот ми рече дека моето стапало прави работи што не треба, и дека не ми се сите коски на свое место. Тоа си го „направи“ себе си по години носејќи модерни чевли на снимањето на серијата. Сега ќе морам со вежби и терапија да го коригирам она што си направив – рече Сара, нагласувајќи дека Кери Бредшо „и го загорчила животот“.

Коронавирус