понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 181
home Познати

Популарната актерка искрено: „Болката е неиздржлива, не сакам да знам уште колку време ми останува“

Познатата актерка по трет пат се бори со ракот, но вели дека не се откажува.
Популарната актерка искрено: „Болката е неиздржлива, не сакам да знам уште колку време ми останува“

Оливија Њутн Џон (71) за време на гостувањето во емисијата „The Morning“ со водителката разговарала за борбата со канцерот кој го има. Низ ваква ситуација познатата Сенди од „Брилијантин“ минува третпат.

Ракот на дојки првпат и бил дијагностициран во 1992 година, на денот кога починал нејзиниот татко.

Во 2013 година, актерката дознава дека ракот се проширил. Замина во ремисија, велки Оливија, повторно се врати пред години кога и било соопштено дека канцерот е во четвртиот стадиум.

-Болката е некогаш неиздржлива. Често плачам од болка, но не сакам да разговарам за тоа колку време од животот ми останува. Во секој случај решѓена сум да живеам подолго од прогнозите на докторите. Не сакам да зборувам за смртта. На крајот на краиштата, може и утре да загинам во некој несреќа, на пример да падне некое дрво на мене, вели Оливија.

Посочува и дека фактот што е во својот дом и може да медитира многу и ја олеснува ситуацијата.

Најнови вести

Локални избори 2021