вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 154
home Познати

Поповиќ пресече: Таа ќе ја замени Јелена Карлеуша во жирито на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Поповиќ пресече: Таа ќе ја замени Јелена Карлеуша во жирито на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Пејачката Јелена Калруша некое време нема да учествува во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, поради смртта на нејзината мајка.

Засега не е познато дали Јелена воопшто ќе се врати на натпреварувањето, но директорот Саша Поповиќ мора да донесе замена.

Имено, на утрешното снимање на местото на Јелена ќе биде еден од најдобрите вокали на територија на Србија, а тоа е Ивана Петерс од групата „Негатив“.

Колку снимања Ивана ќе ја менува Јелена, останува да видиме.

Најнови вести

Коронавирус