вторник, 18. јуни 2019. Вести денес: 10
home Познати

„Помогнете“: Сара Мејс се најде во дилема за бебето, а народот навали со коментари

„Помогнете“: Сара Мејс се најде во дилема за бебето, а народот навали со коментари

Сара Мејс брои ситно до породувањето на првото дете кое ќе биде девојче и ќе ги радува и прави горди и среќни родители со Димитар.

Бидејќи остана уште мелку време до чинот на породувањето, Сара како грижлива мајка веќе ја подготвува бебешката облека на бебенцето, но наиде на дилема и проблем со кој не можеше сама да се справи, па побара помош од пријателите на социјалната мрежа Фејсбук.

По ваквиот статус, мама Сара доби десетици коментари од кои некои слатко се изнасмеаја, други и дадоа совет, а пак трети и кажаа да не се грижи толку многу.

Инаку, како што претходно објавија во медиумите, наследничката на Сара и Димитар ќе се вика Илина.

Извор: Вистина

Најнови вести