среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Поминаа тажни 40 дена: Не збореа со години со Џеј, а на неговиот гроб се појави и тој- немо стоеше со свеќата во рака!

Поминаа тажни 40 дена: Не збореа со години со Џеј, а на неговиот гроб се појави и тој- немо стоеше со свеќата во рака!
Foto: Damir Dervišagić

Денеска се навршуваат 40 дена од смртта на српскиот пејач со македонско потекло Џеј Рамадановски.

На гробот на пејачот денеска се собраа најблиските негови роднини, пријатели и соработници.

Меѓу нив беа и двете ќерки Ана и Марија, неговата сопруга, но и зетот на Џеј, пејачот Адил Максутовиќ.

Двајцата беа во центарот на вниманието со години бидејќи се шпекулираше дека не збореа откако Адил ја претепа сопругата која му е ќерка на Џеј.

По очекувањето да се појави на погребот, сега Адил дојде и на неговиот помен.

Коронавирус