понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 178
home Познати

Поминаа 3 години по трагедиите, а таа како да остарела 30: Новиот изглед на славната пејачка ги шокираше фановите (ФОТО)

Поминаа 3 години по трагедиите, а таа како да остарела 30: Новиот изглед на славната пејачка ги шокираше фановите (ФОТО)

Пејачката Селин Дион во последно време многу се променила. Од вита, насмеана жена полна со ентузијазам и енергија, се претворила во ексцентрична и слаба дама.

Прво ја уништила смртта на сопругот Рене Анжелил, кој починал во јануари 2016 година, а потоа го изгубила и постариот брат. Двајцата најважни мажи во својот живот ги изгубила во борбата со ракот, а Селин останала да се бори со тагата која практично ја изела, како емоционално, така и физички.

Поминаа три години од смртта на нејзините најблиски, а таа како да остарела 30.

Во борба со големата болка, Селин почнала да донесува неочекувани одлуки, а една од нив била целосната промена на стилот на облекување, кој, според многумина, воопшто не и’ прилега.

Другата промена што ја шокира јавноста е драстичното губење килограми.

Многумина се запрашале зошто пејачката со раскошен глас ослабела толку, а на сите приказни таа имала само еден одговор.

Дион изјавила дека неодамна тргнала на часови по балет и дека токму тоа е тајната на нејзиното губење килограми и исклучително тенка фигура.

Најнови вести

Коронавирус