сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 82
home Познати

Помина ужасна борба за живот: Првите зборови на Дарко Лазиќ откако излезе од болница

Помина ужасна борба за живот: Првите зборови на Дарко Лазиќ откако излезе од болница

Пејачот Дарко Лазиќ денска го напушти КБЦ Земун, од каде ќе биде однесен во бања на закрепнување.

После повеќе од еден месец, Дарко Лазиќ денеска во претпладневните часови излезе од болница во санитарно возило од каде ќе биде транспортиран во бања каде ќе го продолжи лекувањето.

Со него цело време биле татко му Милан, мајка му Бранка и менаџерот Миљан, како и медицинска сестра.

Пејачот за време на излегувањето од болницата се насмеал и ја кренал раката во знак на поздрав. На прашање на новинарите, како е, рекол: „Добро сум , оди на подобро“!

Коронавирус