среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 57
home Познати

Помина месец а сетилото за вкус и мирис сè уште не се враќа – Александра Пријовиќ проговори за борбата против коронавирусот

Пејачката зборуваше за деталите за нејзината борба, па откри како се чувствува сега.
Помина месец а сетилото за вкус и мирис сè уште не се враќа – Александра Пријовиќ проговори за борбата против коронавирусот

Откако се пофали со изненадувањето што нејзиниот сопруг Филип и го приреди по повод Денот на Вљубените, Александра Пирјовиќ искрено зборуваше за своето семејство во емисијата „Специјален викенд на премиера“, но и за борбата со коронавирусот

– Имав само болка во синусот, моето чувство за вкус и мирис исчезна. Помина еден месец, но ниту вкусот ниту мирисот не ми се враќаат, слушнав дека дури и не се враќа еден месец. Сепак, полека се враќа сега , рече таа..

Александра потоа се осврна на врската со нејзиниот син Александар и призна дека била „љубоморна“ што тој во моментов претпочита да поминува време со тато Филип.

Мене ми беше одлично со мојот син, искрено. Навикнав да патувам десет години, но ќе биде тешко за мене да се вратам на тоа. Тој е копија на татко му, не ми се верува дека може да изгледа толку многу како неговиот татко. Тој е тврдоглав со мене. Приврзан е за дввајцата и сега наиде на таков период каде што најмногу го сака својот татко,па мене. Ние сме тука цело време, иако Филип е малку позафатен, но кога ќе дојде, можам да си одам. Мислев дека синови се повеќе приврзани за своите мајки, но тоа не е случај и кај нас, ќе мора да родам сега ќерка. Не е во план, но јас би сакала. Тој нема мир, тој е живо дете, гледам да одиме во игротеки, да шетаме, да не биде само во куќата. Тој имаше треска, јас веднаш мислев дека е коронавирус, но му зедоа крв, ЦРП беше малку повисоко, имаше некое воспаление, веднаш се исплашив, но фала му на Бога ништо не е , рече Александра.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија