четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 74
home Познати

Полуфиналето го вети по гаќички, финалето без- хрватската пејачка се соблече, а фудбалерите паднаа во транс (ФОТО)

Полуфиналето го вети по гаќички, финалето без- хрватската пејачка се соблече, а фудбалерите паднаа во транс (ФОТО)

Хрватската пејачка Жанамари Перчиќ на фудбалската репрезентација на Хрватска и вети дека доколку ти се пласираат во финалето на СП ќе ги соблече гаќичките.

По тој повод Хрватска, регионот, но и светската јавност сега со нетрпение очекува атрактивната пејачка да го исполни ветувањето.

Имено пејачката постави фотографија додека го пратеше мечот Хрватска- Данска и тогаш на фудбалерите им вети дека доколку се пласираат во полуфиналето ќе се слика со по гаќи во боите на Хрватска, но доколку се пласираат во финалето ќе се слика и без нив.

Според нејзината последна фотографија на Инстаграм пејачката се фотографираше без гаќички, а веќе утре сите очекуваат да ја видат и без нив, погледнете.