недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Полубратот на Дарко Лазиќ кој исто така е пејач никој го нема видено: Влегува во реално шоу, а да застанат еден до друг фановите ќе ги помешаа

Полубратот на Дарко Лазиќ кој исто така е пејач никој го нема видено: Влегува во реално шоу, а да застанат еден до друг фановите ќе ги помешаа

Познатиот пејач Дарко Лазиќ малкумина знаат дека има полубрат кој сега се повеќе е во центарот на медиумското внимание поради влегувањето во реалното шоу „Задруга“.

-Давор Лазиќ, полубрат на Дарко Лазиќ, доаѓам од Марибор и имам 30 години, може сум малку полош во некои ситуации од него, крвта не е вода. Во добри односи сме, вака вели Давор во своето претставување за потребите на шоуто и додава дека пејачот се сложува тој да влезе во „Задруга“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Davor Lazić (@officialdavorlazic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Davor Lazić (@officialdavorlazic)

Тој додава дека се уште не ја запознал новата снаа.

-Семејството одлично реагира на новата снаа, тврди полубратот на Лазиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Davor Lazić (@officialdavorlazic)

Инаку тој откри дека со Дарко Лазиќ се браќа по таткова страна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Davor Lazić (@officialdavorlazic)

Коронавирус