четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 11
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Познати

ПОЛОВИНА ГОДИНА ЖИВЕЕЛА ВО СТРАШНИ БОЛКИ: За прв пат е видена во јавноста откако се збогуваше со обожавателите

ПОЛОВИНА ГОДИНА ЖИВЕЕЛА ВО СТРАШНИ БОЛКИ: За прв пат е видена во јавноста откако се збогуваше со обожавателите

Откако одлучи да паузира поради болест и се збогува со своите обожаватели, Џеси Џеј сега за прв пат се гледа во јавноста во Лос Анџелес.

Во секојдневна облека, фармерки и цветна кошула, пејачката изгледаше одморено додека се оддалечуваше од ручекот со пријателка, па дури и им се насмевна на фотографите.

Да потсетиме, Џеси ago пред две недели на социјалните мрежи објави дека прави пауза, збогувајќи се со 10 милиони следбеници на Инстаграм.

Причината за нејзиното заминување е нејзината веќе долга борба со заболување на внатрешното уво, кое се нарекува Мајнерова болест, и се карактеризира со напади на вртоглавица, гадење и повраќање, како и тинитус и глувост.

Она што на пејачката и е најтешко е дека болеста влијае врз нејзината најголема љубов, пеењето, и таа веќе не е во состојба да го користи својот карактеристичен глас, кој многумина го обожуваат, со еднаква сила.

„Вчера се обидов да отпеам песна што обично ја пеам со леснотија и не можев. Проблемот не е мојот глас, туку болеста влијае на мојот глас. Плачев. Со часови. Си дозволив да го почувствувам делот што беше скршен во мене, кој често го игнорирам, иако не требаше. Шест месеци не поминаа без болка во вратот и грлото. Некогаш е подобро, некогаш е полошо“, напишала таа пред неколку месеци, меѓу другото, додавајќи дека се обидува да биде позитивна.

Иако кариерата не ја изгради на скандали, туку на нејзиниот огромен талент, таа никогаш не можеше да најде мирен рај во нејзиниот приватен живот. Покрај тоа што се бореше со болеста на Мајнер, таа неодамна откри дека постои можност таа да не може да има деца.