вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 198
home Познати

Полицијата го привела Слоба Радановиќ: Пејачот се огласи и објасни за што се работи! (ФОТО)

Полицијата го привела Слоба Радановиќ: Пејачот се огласи и објасни за што се работи! (ФОТО)

Пејачот Слоба Радановиќ се согласи да одговори на прашањата на своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм, а во таа прилика призна дека полицијата го уапсила од многу чудна причина.

Слоба е некој што никогаш не правел проблеми, така што полицијата никогаш немала потреба да интервенира, но се чини дека во минатото имало неколку причини за тоа. Радановиќ на своeто „Инста стори“ откри дека полицаец, кој многу потсетува на него, го уапсил.

Дали знаете дека има полицаец во Будва кој изгледа неверојатно како тебе? – гласи прашањето.

– Знам, тој и ме приведе. Поздрав за него – одговори Слоба.

Сепак, се чини дека тоа е само шега, бидејќи пејачот стави емотикон што плаче од смеа, но кој знае, останува да видиме дали и зошто е уапсен Слоба.

Најнови вести

Локални избори 2021