вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 105
home Познати

Покрај ваква девојка секој би играл одлично на теренот- Мбапе има вистинска убавица на трибините во Русија (ФОТО)

Покрај ваква девојка секој би играл одлично на теренот- Мбапе има вистинска убавица на трибините во Русија (ФОТО)

Младиот фудбалер на Франција Килијан Мбапе го изненади целиот свет на мечот против Аргентина откако на теренот остави се од себе.

Фудбалерот беше речиси непрепознатлив, а според многумина тој едноставно леташе по теренот, но тоа е така поради поддршката кој ја имаше на трибините.

Иако приватниот живот го крие умешно далеку од очите на јавноста, по сјајната игра на СП медиумите навлегоа детално во неговиот приватен живот.

Coupe de France ⚽ #Football #stadedefrance

A post shared by Alicia Aylies (@aliciaayliesoff) on

Според откритијата одличната форма на фудбалерот се должи на неговата девојка Алисија Алијас која е поранешна француска мисица и во моментов таа се наоѓа во Русија каде што го поддржува Мбапе и соиграчите, погледнете.

Be Yourself ?

A post shared by Alicia Aylies (@aliciaayliesoff) on

Il faut parfois prendre le temps d’apprécier certaines choses .. ?

A post shared by Alicia Aylies (@aliciaayliesoff) on

Најнови вести

Коронавирус