сабота, 14. декември 2019. Вести денес: 0
home Познати

Покажа дека таа има џиновски природни гради кои ги стисна во бикини- минатата година победи на Евровизија, а сега се соблече (ФОТО)

Покажа дека таа има џиновски природни гради кои ги стисна во бикини- минатата година победи на Евровизија, а сега се соблече (ФОТО)

Победничката на минатогодишната Евровизија израелската претставничка Нета Барзилај веќе една година е вистинска сензација како и во нејзината земја така и во цела Европа и пошироко.

Дваесет и пет годишната девојка со својата песна „TOY“ и ја донесе победата на својата земја по 20 години пауза.

Успехот во Израел за неа дојде сосема неочекувано. Имено, Нета се пријави на националното натпреварување „HaKochav HaBa“, израелска верзија на шоуто „Родена ѕвезда“, после кое победникот добива песна и ја претставува земјата на Евровизија.

Освен што следната недела започнува Евровизија и таа е во центарот на вниманието, европските медиуми на големо објавуваат и фотографии во бикини од пејачката која не се срами од своето тело.

Имено таа на својот Инстаграм профил неодамна објавила дека била дел од една модна ревија на која позирала во бикини, погледнете.

Нета, инаку, е родена во 1993 година во Тел Авив. Кога била дете нејзините родители се преселиле во Нигерија, каде живеела четири години и всушност овде дошла во контакт со африканската музика.