петок, 29. јули 2022. Вести денес: 130
home Познати

Погодувате ли која наша позната пејачка е на фотографијата?

Погодувате ли која наша позната пејачка е на фотографијата?

Дали од насловната фотографија веќе почнавте да нагодувате за кого станува збор?

Кога сме мали сакаме да бидеме големи, кога пак ќе пораснеме, не ретко евоцираме спомени од детството барем на оние моменти на кои се сеќаваме.

Нашите познати јавни личности досега објавија доста фотографии од тоа како изгледале како деца, особено откако во земјата е прогласена вонредба состојба поради коронавирусот и сите сме затворени дома.

Едни потсетуваат на она како изгледаат денес, додека пак за други е малку потешко да ги препознаеме.

Меѓу нив е и ова девојченце кое и ако добро го загледате, тешко би претпоставиле за која македонска пејачка станува збор.

„Млада и надежна“, напиша Теа Трајковска во описот на фотографијата од времето кога имала желба да игра тенис.

Какви и се афинитетите денес на поле спорт, не знаеме, но добро познато е дека приоритет за неа сега е музиката.

 

Коронавирус