среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Погледнете во вилата на Пријовиќ од 500.000 евра: Раскошен луксуз, скриен двор а пијаното е посебна приказна за себе (ФОТО)

Погледнете во вилата на Пријовиќ од 500.000 евра: Раскошен луксуз, скриен двор а пијаното е посебна приказна за себе (ФОТО)

Популарната пејачка Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ живеат со синот Александар во прекрасна вила на Бежанијска коса, која ја купиле за околу половина милион евра непосредно пред доаѓањето на нивните наследници.

Вилата на Александра и Филип се наоѓа на неколку минути од семејната куќа на Живојиновиќ, а ја опремиле по свој вкус земајќи ги предвид најситните детали и финеси, со оглед на тоа дека аранжманот траел и во периодот кога пејачката се породила.

Внатрешноста на семејниот дом е во нежни тонови, а секој детаљ е посебен на свој начин и одлично се вклопува со останатиот дел од просторијата.

Едно од омилените катчиња во куќата, се чини, е собата на Александра, која има огромно огледало пред кое често се фотографира кога е тип-топ средена е пред настап или излегување. Таа ќе се смести на два бели теписи, зазема поза и покажува прекрасна фигура.

Дефинитивно посебен детаљ во дневната соба е белото пијано, украсен со фигури на бел ангел и бели цветови, а покрај Александра и Филип, во ова катче ужива и малиот Александар.

Пејачката сака да се релаксира со кафе на терасата од каде се простира прекрасна глетка, а во една прилика токму во тој момент папараците ја фотографираа.

Меѓутоа, кога станува збор за дворот, тој не се гледа од улица, па семејството има приватност додека ужива.

Како изгледа вилата на Александра и Филип Живојиновиќ, надвор и внатре, погледнете во продолжение:

Коронавирус