четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 91
home Познати

Погледнете во новиот стан на Станија Добројевиќ – купила цел спрат, а терасата и погледот ќе ве остават со подотворена уста (ФОТО)

Погледнете во новиот стан на Станија Добројевиќ – купила цел спрат, а терасата и погледот ќе ве остават со подотворена уста (ФОТО)

Старлетата Станија Добројевиќ е решена да инвестира во недвижнини во последно време.

Kако што пишувавме и претходно, Станија го продаде стариот стан во Нови Сад за неочекувана цифра и реши да купи нов во Рума, кој се уште е во изградба. На нејзините следбеници на друштвените мрежи им покажа како изгледа тој пентхаус.

За овој луксузен стан, Станија наводно издвоила неверојатни 100.000 евра.

Таа ја покажа терасата која нема крај и се протега низ целиот стан, кој зафаќа цел кат од зградата.

Покрај тоа, Станија ги покажала спалните соби, бањата и дневната соба и им се пожалила на своите придружници дека има уште многу да се направи.

– Ова е моја тераса, тоа е тераса. Ова ќе биде соба, и ова ќе биде друга, па бањата … Сè е сè уште во процес на работа. Дојдовме да ги посетиме делата, има многу повеќе, тие велат дека ова се слатки маки, но за мене ова е сè но не слатко – рече Станија на Инста-стори додека ги покажуваше собите во нејзиниот нов дом.

На некои кадри може да се види и нејзиното момче Марко Марковиќ со кого ќе ужива во новиот простор.

Инаку, Станија го купи овој стан во родната Рума, со цел да биде близу до семејството.

Да потсетиме, Добројевиќ неодамна истакна дека планира да купи куќа во Мајами.

Коронавирус