вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 20
home Познати

Погледнете како изгледал хеликоптерот во кој загина Коби (ФОТО)

Погледнете како изгледал хеликоптерот во кој загина Коби (ФОТО)

Светот уште е во неверување по големата трагедија која се случи во неделата, кога загина еден од најпознатите светски кошаркари, Коби Брајант.

Фановите коментираат за контроверзниот пад на хеликоптерот особено откако ги видоа деталите во неговата внатрешност и пилотската кабина која поседува речиси се ново и најмодерно.

Хеликоптерот на Коби бил од типот, Сикорски С-76Б, направен во 1991 година и вчера беше објавено дека немал црна кутија.

Имено Коби Брајант користел хеликоптер многу често. Медиумите пренесуваат дека уште од времето кога бил НБА играч тој сакал да го скрати времето кое го минувал во превоз, па поради тоа решил да купи свој приватен хеликоптер, односно се што сакал било да се избегне метежот во Лос Анџелес.

 

Коронавирус