среда, 23. ноември 2022. Вести денес: 210
home Познати

Погледнете ја супер луксузната вила каде што летуваа Меган и Хари (ФОТО)

Погледнете ја супер луксузната вила каде што летуваа Меган и Хари (ФОТО)

Младата кралска двојка заедно со тримесечниот принц Арчи поминаа една недела во луксузна вила на Ибица , за што платија 120 000 евра.

Вилата има базен долг 50 метри со поглед кон морето , седум спални соби , теретана, џакузи , тераса за вечерање, канцеларија…

Во истата вила летувале и Пол Макартни и ДиЏејот Дејвид Гета. Вилата Sa Calma на имотот Vista Alegre , недалеку од местото Ес Кубелс се наоѓа на југозападниот дел на островот.

Најнови вести

Коронавирус