сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 90
home Познати

Погледнете ја новата вила од 40 милиони долари на Џенифер Лопез и Алекс Родригез (ФОТО)

Погледнете ја новата вила од 40 милиони долари на Џенифер Лопез и Алекс Родригез (ФОТО)

Приватниот живот на холивудските ѕвезди секогаш е интересен за јавноста и медиумите, за јавноста е посебно интересно во какви куќи живеат тие.

Светската музичка ѕвезда Џенифер Лопез и нејзиниот свршеник Алекс Родригез се вљубеници во недвижнини.

Неодамна мегапопуларната двојка купила нов летниковец на островот Јужна Флорида познат како живеалиште на супербогати луѓе.Новата вила На Џеј Ло има 10 спални соби, 12 бањи, лифт, библиотека, винска соба, огромен базен со спа центар, и неверојатен поглед на заливот Мајами.
За новиот дом Џенифер и Алекс издвоиле околу 40 милиони долари.Локални избори 2021