петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

„Подобро изгледа неговиот татко кој преживеа инфаркт“: Дарко Лазиќ се уште не може да оздрави откако беше пукано во него

„Подобро изгледа неговиот татко кој преживеа инфаркт“: Дарко Лазиќ се уште не може да оздрави откако беше пукано во него

Популарниот пејач Дарко Лазиќ неодамна доживеа вистински пекол откако во него беше пукано со пиштол од непознати лица кои се обиделе да го ранат пејачот.

Откако за среќа пејачот не беше повреден во јавноста започна да се шпекулира дека тој бил нападнат откако откажал платен настап неколку часа пред почетокот на истиот.

По овој настан Дарко се вратил кај своите родители бидејќи пејачот се плаши за својот живот кои повеќе не е безбеден.

Како што пишуваат српските медиуми пејачот се уште ги враќа долговите кои ги направил додека бил во брак со Ана Севиќ.

-Никогаш не изгледал вака лошо. Дарко го видов со неговата мајка во локалната продавница, многу е дебел. Подобро изгледа неговиот татко кој има инфаркт него тој кој е 20 години помлад од него, вели извор близок до пејачот.

Најнови вести

Коронавирус