вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Познати

ПОДНЕЛА КРИВИЧНА: Пејачката распали по Саша Поповиќ, „се ми зема, ми се гади“

ПОДНЕЛА КРИВИЧНА: Пејачката распали по Саша Поповиќ, „се ми зема, ми се гади“

Пејачката Елма Синановиќ по долга медиумска пауза се врати на сцената со нова песна.

Пејачката воедно поднела и кривична пријава против директор на „Гранд“, Саша Поповиќ за кражба и кривично дело затајување данок во нејзиниот случај, а тврди дека нема да се откаже од судска постапка.

-Ќе трае тоа уште долго. Не се откажувам, сметам дека правдата треба да биде задоволена. Што ќе постигнам и колку, не можам да знам. Она што е до мене, ќе се потрудам да дојде на свое. Забележав дека и неколку мои колеги покренаа тужба против него, изгледа повлеков нога, изјавила Елма.

Таа додава дека има многу неправди на естрадата, но една едиствена и била нанесена од Саша Поповиќ.

-Издадов три албуми за неговата продукциска куќа, ни денар не добив. Од дигиталните платформи се ми зема, како на бизнисмен му се восхитувам, но како човек ми се гади, вели пејачката.

Најнови вести

Коронавирус