петок, 30. јули 2021. Вести денес: 159
home Познати

„Подалеку од моите деца“: Кејт Мидлтон му забрани на принцот да се доближи до Џорџ, Шарлот и Луис

„Подалеку од моите деца“: Кејт Мидлтон му забрани на принцот да се доближи до Џорџ, Шарлот и Луис

Откако кралското семејство беше потресено од скандал кон крајот на минатата година во кој 60-годишниот принцот Ендрју беше поврзан со сексуална афера предводена од починатиот Џефри Епштајн, американски финансиер осуден за сексуален предатор, многу членови на најпознатото семејство на Велика Британија му свртеа грб на принцот.

Една од нив, според National Enquirer, е сопругата на принцот Вилијам, 38-годишната Кејт Мидлтон, која како мајка на три мали деца, беше особено вознемирена од информациите дека Ендрју е вмешан во секс скандал со малолетни деца.

Според медиумите, во моментот кога Кејт дознала за поврзаноста на принцот со аферата, таа започнала хистерично да вика, а потоа му забранила да се приближува кон нејзините деца, шестгодишниот принц Џорџ, петгодишната принцеза Шарлот и двегодишниот принц Луис.

Иако обвинувањата не се официјално потврдени, 60-годишниот војвода од Њујорк беше виден само во близина на децата во неколку наврати, а нивните родители во тоа време беа со нив.

 

Коронавирус