вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

Почнуваме во градинка: Антонио Милошоски им посака среќа на своите ќеркички (ФОТО)

Почнуваме во градинка: Антонио Милошоски им посака среќа на своите ќеркички (ФОТО)

Откако се отворија градинките, многу родители се одлучија своите деца повеќе да не ги чуваат дома. Полека, но сигурно повторно се враќаат на рутината, а помеѓу оваа група на родители беше и политичарот Антонио Милошоски, кој оваа вест ја сподели на својот Фејсбук профил.

„Почнуваме во градинка. За почеток насмеани. Дариа и Михаела во градинката “Гонџа” (Карпош), заедно со другарките ќе ги учат првите букви, песнички, но и тоа дека треба да го почитуваат авторитетот на учитеlките. Со среќа куклички!“ – напиша Милошоски покрај фотографијата од своите ќеркички.

Најнови вести

Локални избори 2021