среда, 28. септември 2022. Вести денес: 122
home Познати

Почина славната актерка Долорес Тејлор

Почина славната актерка Долорес Тејлор

Актерката Долорес Тејлор која со години патеше од деменција, почина на 8-годишна возраст, соопшти нејзиното семејство.

Беше препознатлива по своите улоги, а своето вистинско остварување го доживеа во филмовите за Били Џек дамнешните 70-ти години. Воедно тоа е и улогата со која ја стекна славата.

Долорес со години се борела со тешката болест, а починала во Јужна Калифорнија, недалеку од Лос Анџелес.

Најнови вести

Коронавирус