понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 127
home Познати

Почина познатиот актер: Неговото срце запрело додека возел мотор

Почина познатиот актер: Неговото срце запрело додека возел мотор

Ѕвездата од серијата „Once Upon a Time“ почина од срцев удар додека возел мотор на отворен пат, соопштија неговите пријатели преку социјалните мрежи.

Гејб Коут кој го знаеме од познатата серија починал, а тажните вести ги соопштил неговиот пријател Питер Калемис преку Твитер.

Неговиот брат Сем исто така ја потврдил веста:

„Мојот брат сакаше брзо возење. Ве сакаше сите вас. Ви благодарам“, напишал тој.