понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 7
home Познати

Почина познатата актерка од тешка болест: Семејството ја соопшти тажната вест – ја изгуби најважната битка

Почина познатата актерка од тешка болест: Семејството ја соопшти тажната вест – ја изгуби најважната битка

Познатата актерка Мелиса Јандел Смит починаа на 64 -годишна возраст. Според странските медиуми, ветеранот на театарот починала од рак на дебелото црево.

– Почина тивко, во нејзината куќа во Сан Франциско, опкружена со нејзиниот сопруг, син, брат и пријатели – се наведува во текстот што се наоѓа во Њујорк тајмс.

Смит се појави во филмот добитник на Оскар во 2020 година со Френсис Мекдорманд, нејзиниот долгогодишен колега, а минатата година престана да работи поради лоша здравствена состојба.

Најнови вести

Локални избори 2021