среда, 8. јули 2020. Вести денес: 84
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Почина позната манекенка

Почина позната манекенка

После долгата борба со тешка болест на 33-годишна возраст шочина поранешната српска мисица Дијана Миљковиќ.

Тажната вест на Инстаграм ја соопшти мејзиниот брат Милош Миљковиќ, кој што напиша:

-Почивај во мир сестро, напиша на Инстаграм тој.

Инаку, Дијана пред две години ја започна борбата со тешката болест, а пред два месеци во медиумите одекна веста дека и е потребна крв.

Дијана, која во 2014 година беше избрана за мис на Европа, со својот однос и борбата прптив ракот инспирираше илјади луѓе да се се борат со истата.

Парламентарни избори 2020