сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 95
home Познати

Почина познат српски актер: Беше учител на младите колеги (ФОТО)

Почина познат српски актер: Беше учител на младите колеги (ФОТО)

Предраг Бајчетиќ, познатиот српски актер, професор по глума и режисер, почина синоќа на 85. годишна возраст во Белград.

– Со ангелите патувајте драг професоре, фала на се… е пораката од Слобода Мичаловиќ.

Сите актери и актерки неутешни се простуваат од него.

Коронавирус