петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Познати

Почина најубавиот маж на светот- сите лудувале по него, а се прослави со оваа реклама (ВИДЕО)

Почина најубавиот маж на светот- сите лудувале по него, а се прослави со оваа реклама (ВИДЕО)

Познатиот пејач и ДиЏеј, ѕвезда на осумдесеттите, Бој Џорџ на својот Инстаграм профил ја објави веста дека починал Ник Кејмен, според многумина еден од најубавите мажи во светот.

Роден е како Ајвор Невил на 15 април 1962 година во Харлов, Есекс, Англија, а кариерата ја изгради под уметничкото име Ник Кејмен.

Кејмен беше ангилиски модел, текстописец и музичар. Најпознат по сингловите „Секогаш кога ќе ми го скршиш срцето„ од 1986 и „Си ветив себеси“ од 1990.

Се прослави со рекламата за Левис 1985 година.

Инаку, се зборувало дека сите лудувале по него, а и Мадона била до уши заљубена во него.

Коронавирус