недела, 5. декември 2021. Вести денес: 84
home Познати

ПОЧИНА НА САМО 21 ГОДИНА – млада балканска ѕвезда го напушти овој свет, причината за смртта непозната

ПОЧИНА НА САМО 21 ГОДИНА – млада балканска ѕвезда го напушти овој свет, причината за смртта непозната

Почина младата надеж на бугарската естрада, 21-годишниот Денис Теофиков, а тажната вест за неговата смрт ја споделија неговите колеги.

Младата музичка ѕвезда е син на познати бугарски музичари, а патот до успехот го изградил со дует со бугарските колеги.

Неговите колеги, Лорена и Антонио ја споделија веста за смртта на пејачот на Интернет, а причината за смртта се уште е голема мистерија за пошироката јавност.

– На 21 година не напушти еден од најдобрите млади изведувачи на музичката куќа „Паинер“ – Денис Теофиков. Пејачот засекогаш ќе остане во нашите срца како младо и бескрајно талентирано момче кое накратко стана идол на публиката и успеа да доминира кај публиката со својата харизма и целокупните хитови, а сцената буквално блескаше каде и да беше на неа – напиша Лорена на нејзиниот Инстаграм профил.

Компанијата „Пејнтер“, која го продуцираше младиот пејач, ја потврди тажната вест, но не ја откри вистинската причина за смртта на Теофиков:

-Секогаш ќе се сеќаваме на енергијата што ја внесуваше во се што правеше, а особено во музиката, енергијата што ја даде на сите нас. Со голема тага се разделуваме со тебе Денис Теофиков, но ти остануваш засекогаш во нашите срца!

Коронавирус