вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 87
home Познати

Почина Монсерат Кабаје

Почина Монсерат Кабаје

Познатата шпанска оперска пејачка Монсерат Кабаје почина на 85 – годишна возраст.

За нејзинара смрт соопштиле лекарите од болница во Барселона каде што била хоспитализирана пејачката.

Други детали за сега не се соопштуваат.

Најнови вести

Локални избори 2021